•  
  •  
  •  
Menu
Uczymy na:REKRUTACJA TRWA!!!! ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
Przedłużona rekrutacja do CKU!!
Powiększ
Zapraszamy ; rekrutacja w CKU trwa!

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej przy ul. Zygmunta Augusta 8 przedłuża rekrutację do 19 września.

 

Nadal są wolne miejsca w klasach:

florysta

opiekunka dziecięca

technik rachunkowości

Prowadzimy równiez nabór do 3 -letniego Liceum Ogólnokształącego po Gimnazjum lub Szkole podstawowej (system zaoczny)

 

Nauka w szkole jest bezpłatna i odbywa się w piątki oraz soboty w czasie trwania roku szkolnego.

 

Florysta tworzy kompozycje zarówno z kwiatów żywych jak i suszonych, wykonuje bukiety okolicznościowe z okazji np. ślubu, imienin, komunii, chrzcin itp. Florysta potrafi również tworzyć dekoracje z roślin suszonych lub doniczkowych oraz kompozycje mieszane. Podczas nauki słuchacze poznają rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizują własne pomysły dekoratorskie. Profesjonalni floryści znajdą zatrudnienie w kwiaciarniach, firmach florystycznych oraz firmach zajmujących się kompleksową dekoracją wnętrz. Aby uzyskać tytuł florysty trzeba zdać egzamin z kwalifikacji R.26 (Wykonanie kompozycji florystycznych)

 

Opiekunka dziecięca zajmuje się sprawowaniem fachowej opieki nad małymi dziećmi (najczęściej są to niemowlęta i dzieci do 3-4 roku życia). Zadaniem opiekunki jest przede wszystkim pilnowanie bezpieczeństwa dziecka oraz dbanie o jego potrzeby podczas nieobecności rodziców. Opiekunka wykonuje codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka – odpowiada za jego higienę, kąpiele, mycie, przewijanie, przebieranie, czesanie, pielęgnację środkami kosmetycznymi. Odpowiada również za prawidłowe odżywianie dziecka, podawanie leków jeśli zachodzi taka konieczność, wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych w zastępstwie rodziców. Aby uzyskać tytuł opiekunki dziecięcej należy zdać egzamin z kwalifikacji Z.11 (Świadczenie usług opiekuńczych i wspomagających rozwój dziecka).

 

Technik rachunkowości jest idealnym kandydatem do pracy w oddziałach finansowo – księgowych firm i instytucji finansowych m.in. banków, towarzystw ubezpieczeniowych, urzędów skarbowych. Po ukończeniu naszej szkoły będziesz biegle poruszał się w prawie podatkowym, będziesz miał rozeznanie jak działa księgowość i finanse dużej firmy. Aby uzyskać tytuł technik rachunkowości należy zdać egzamin z kwalifikacji: A.36 (Prowadzenie rachunkowości) i A.65 (Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych).

 

 

Wszyscy chętni mogą uzyskać szczegółowe informacje pod numerem telefonu 18 3376-832.

 

Zapraszamy do szkoły z 20-letnią tradycją w kształceniu dorosłych!

Wyszukiwarka

Wpisz czego szukasz:

Galeria:


Zobacz galerię
Copyrights © Centrum Kształcenia Ustawicznego,
ul. Zygmunta Augusta 8, 34-600 Limanowa