•  
  •  
  •  
Menu
Uczymy na:REKRUTACJA TRWA!!!! ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
Szkolenie dla doradców zawodowych
Powiększ
9.02.2018 r.

W  piątek 9 lutego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej odbyło się szkolenie dla doradców zawodowych oraz osób realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno - zawodowego w szkołach podstawowych powiatu limanowskiego. Blisko trzydziestu doradców zawodowych mogło wysłuchać wykładów podczas szkolenia pod nazwą Zadania szkoły w przygotowaniu młodzieży do wejścia na rynek pracy. Organizatorzy zaprosili do współpracy i wygłoszenia wykładów reprezentantów: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z Krakowa, Powiatowego Urzędu Pracy z Limanowej, a także pracowników ZSTiO i CKU w Limanowej. Szkolenie rozpoczął Dyrektor ZSTiO Jan Skrzekut, który serdecznie przywitał uczestników i prelegentów szkolenia.

Pani Agata Suszczyńska - zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM omówiła temat zadań województwa małopolskiego w zakresie pomocy uczniom w wyborze zawodu w kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy. Doradcy zawodowi z PUP Limanowa : Ewa Matras i Renata Twaróg, przedstawiły tematykę związaną z sytuacją młodzieży na limanowskim rynku pracy w kontekście wyboru zawodu. Dorota Szczypka - szkolny doradca zawodowy, przedstawiła, jak powinien pracować doradca zawodowy z młodzieżą i rodzicami przy wyborze dalszej edukacji. Pani Urszula Waśko - pedagog i doradca zawodowy ZSTiO w Limanowej, przedstawiła najważniejsze zmiany i specjalności w klasyfikacji zawodów. Krzysztof Młynarczyk - nauczyciel ZSTiO i CKU w Limanowej, przedstawił ofertę edukacyjną ZSTiO na rok szkolny 2018/2019, a także nowoczesne trendy w kształceniu zawodowym w kontekście wykorzystania środków unijnych.

Szkolenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy chętnie zadawali pytania, szczególnie dotyczących zmian w kształceniu zawodowym. Na wniosek uczestników szkolenia, organizatorzy zapowiedzieli kolejne szkolenia z zakresu kształcenia zawodowego. Szkolenie podsumował i zakończył Dyrektor Jan Skrzekut, który wręczył uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, a prelegentom specjalne podziękowania.

Wyszukiwarka

Wpisz czego szukasz:

Galeria:

Copyrights © Centrum Kształcenia Ustawicznego,
ul. Zygmunta Augusta 8, 34-600 Limanowa